amnature
AM Nature

Recepty - detoxikácia

 Detoxikačná polievka a vývar:

čerstvý koreň zázvoru /asi 2,5cm/, 1/3 hrnčeka ryže basmati, 1 klinček, 3ks celého korenia, 1 stredne veľká pokrájaná mrkva, 1/2 hrnčeka nasekaného karfiolu, 1/2 hrnčeka pokrájanej brokolice, 1/2 hrnčeka pokrájaného fenikla, 1/2 hrnčeka pokrájanej cukety, 1/2 hrnčeka pokrájaného petržlenu, štipka cayenského korenia, štipka mletej papriky, cca 1,5l vody

Do stredne veľkého hrnca vlejte vodu a uveďte ju do varu. Ošúpajte a nakrájajte zázvor na 4 alebo 5 kúskov, pridajte ho do vriacej vody, zakryte a zmiernite oheň. Medzitým v sitku prepláchnite ryžu, dajte ju odkvapkať a pridajte do polievky. Prepnite na strednú teplotu a znovu zakryte. Do variacej sa zmesi pridajte ďalšie ingrediencie. Varte ešte 10 minút. Pridajte papriku a korenie.

Jednoduchý detoxikačný čaj:

2 diely púpavy lekárskej, 2 diely lopúcha, 1 diel ďateliny lúčnej

Pripravte si zmes. Do hrnca nasypte 2 lyžice zmesi na 250ml vody, pridajte 1 lyžičku pomarančovej kôry. Priveďte do varu a pod pokrievkou varte na miernom ohni asi 15 minút. Nechajte 5 minút odstáť, preceďte a pite počas detoxikácie 2-krát denne.

Agni čaj:

1l vody, 1/2 hrsti najemno nakrájaného zázvorového koreňa, 3 lyžičky palmového cukru alebo stévie, štipku čierneho korenia, trochu kvalitného kvetového medu, citrónovú šťavu.

Všetky ingrediencie okrem medu a citrónovej šťavy priveďte do varu a varte asi 20 minút. Zložte zo sporáka a nechajte vychladnúť. Potom pridajte med a citrónovú šťavu. Pite teplý čaj. Môžete preliať do termosky a piť po jedle počas celého dňa.

 

 

Očistiť sa, zosilnieť a schudnúť!                                                                             

       Neera (čítajte níra) je účinná a osvedčená detoxikačná a revitalizačná diéta, ktorá stimuluje prečisťujúce procesy nášho tela a zároveň uspokojuje náš pocit hladu nahradením pevnej potravy čistým, prírodným a výživným nápojom. Diétu vyvinul pred viac ako 50 rokmi skúsený havajský naturopat Stanley Burroughs. Odvtedy sa stala veľmi populárnou v mnohých krajinách na svete..

Táto kúra bola vyvinutá tak, aby podporovala prirodzené očisťovacie pochody v našom organizme, ale zároveň v priebehu tohto procesu predišla pocitom hladu a úbytku energie.  Vedľajším, ale veľmi vítaným účinkom Neera® kúry je zníženie nadváhy.
       Väčšina ľudí,ktorí túto kúru absolvovali, uvádza zníženie váhy o 3 až 10 kg. Pretože príčinou úbytku telesnej váhy nie je strata vody, ale predovšetkým odbúranie nadbytočných tukových zásob a nahromadených odpadových látok, iba veľmi malá časť váhy (ak vôbec nejaká) sa po ukončení diéty vráti.
       Tým najpodstatnejším je však niečo iné: Neera kúra pomôže organizmu nájsť svoju prirodzenú rovnováhu a "pripomenie" mu jeho zmysel pre zdravú a vyváženú stravu. Pokiaľ teda hodláte zmeniť a zlepšiť svoj spôsob stravovania a celý životný štýl, Neera je tým najlepším začiatkom.

NEERA Detox kúra je program, ktorý pomáha obnovovať optimálnu harmóniu organizmu. Obsahuje iba prírodné zložky, bez umelých farbív a konzervačných látok. Pokiaľ sa dodržuje návod, NEERADetox kúra je úplne bezpečná.

Počas detoxikačnej a revitalizujúcej kúry pijeme nápoj Neera® – zmes vody, čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy, kayenského/cayennského korenia a Madal Bal Prírodného stromového sirupu.

 • Madal Bal prírodný stromový sirup - je vyvážená zmes kanadského javorového sirupu C+ a viacerých druhov palmových sirupov z Juhovýchodnej Ázie. Javorový sirup dodá organizmu energiu vo forme ľahko stráviteľných cukrov a palmové sirupy zaisťujú prísun minerálov.
 • Citrónová šťava - má na organizmus alkalizačný efekt a prispieva k rozkladu tukov. Citrónová šťava je zdrojom veľkého množstva antioxidantov a vitamínu C.
 • Kayenské/cayennské korenie - je významným metabolizantom. Pomáha zrýchľovať telesné funkcie a tým podporuje očistné účinky citrónovej šťavy.
 • Čistá voda - je najdôležitejšou prísadou, ktorá sprostredkuje všetky zložky do celého organizmu a zároveň odplaví všetky uvoľnené odpadové látky z tela.
Na prípravu dennej dávky (2 litrov) NEERA Detox nápoja potrebujete:
 • 1,5 dl čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy (3-4 citróny)
 • 1,5 dl Madal Bal prírodného stromového sirupu
 • cca 1/10 kávovej lyžičky cayenského korenia - na konček noža (prispôsobte podľa chuti)
 • 1,7 l čistej vody
Na prípravu 3dl nápoja NEERA Detox potrebujete:
 • 2 polievkové lyžice Madal Bal prírodného stromového sirupu
 • 2 polievkové lyžice čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
 • štipka kayenského /cayennského korenia
 • doliať vodu aby bol celkový objem nápoja 3dl