amnature
Ing. Anetta Drgoňová - AM Nature

Vyberáme pre Vás .......

 

 už 6.4. bude opäť na predajni v ponuke vitamín C ....

Kyselina L  askorbová 1 kg v prášku (Vitamín C)

Zlaté Zrnko  -  pražiareň, ktorá prináša na Slovensko kávové poklady z celého sveta 

v ponuke máme 500g balenia mleté aj zrnkové /Brazília, Emília,Etiópia, Otello, Hamlet/

https://www.zlatezrnko.sk/wp-content/uploads/2019/10/zlate-zrnko-emilia-300x300.jpg https://www.zlatezrnko.sk/wp-content/uploads/2019/10/zlate-zrnko-etiopia-300x300.jpghttps://www.zlatezrnko.sk/wp-content/uploads/2019/10/zlate-zrnko-brazilia-300x300.jpg

100% šťavy od Nef de Santé 500ml /žihlava, cistus, list olivy, brusnica, hloh, čierna reďkovka, pestrec, rakytník, malina, noni, šípka,aloe gél/

Nefdesanté Pestrec - 100% šťava zo semien pestreca mariánskeho 500 ... Nef de Santé Cistus - 100% šťava z Cistus 500 ml | PreZdravie.sk ... nefdesanté ALOE | Dr.Max

V tomto období odporúčame hlavne cistus, žihlavu, pestrec, rakytník...

Cistus - ruža skalná  -   cení sa predovšetkým pre svoje schopnosti účinne bojovať s akoukoľvek infekciou. Obsah polyfenolov, tvorený vysokou koncentráciou jednotlivých fenolov, o.i. známych trieslovín, zabraňuje vírusom, aby prenikali do buniek – a to aj vírusom vysoko agresívnym. Tým sa eliminuje ich rozmnožovanie. Cistus teda zabezpečuje účinnú chemicko-fyzikálnu ochranu, ktorá sa dá využiť pri ochorení aj v prevencii. Najznámejšie je použitie cistu pri akejkoľvek nákaze označovanej pojmom „zápal horných dýchacích ciest“, či už vírusovej, bakteriálnej alebo plesňovej.

Pestrec s vitamínom C -

  • Pestrec mariánsky (Silybum marianum L.) -  prispieva k normálnej činnosti pečene a tým podporuje jej detoxikačnú funkciu. Ďalej prispieva k normálnemu tráveniu a normálnej činnosti srdca.
  • Vitamín C (kyselina L-askorbová) prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, pokožky, zubov. Vitamín C prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového a imunitného systému, k správnej funkcii psychiky. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu vyčerpania a únavy, k regenerácii redukovanej formy vitamínu E a zvyšuje vstrebávanie železa.

 Zelené potraviny - Chlorella, Spirulina, Zelený jačmeň, Moringa....

 Chlorella - Vysoký obsah chlorofylu,ten pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, dezinfekčne a má aj dezodoračné účinky. Chráni vnútorné orgány, čistí a hojí poškodené sliznice ústnej dutiny, žalúdka a čriev. Svojím zásaditým účinkom chlorofyl pôsobí proti prekysleniu organizmu, čím umožňuje telu predchádzať mnohých ochoreniam. Odburáva ťažké kovy,znižuje cholesterol, krvný tlak.

Spirulina - bielkoviny - má najvyššiu zistenú koncentráciu bielkovín zo všetkých potravín. Prispieva k správnemu fungovaniu čriev, detoxikuje organizmus, priaznivo pôsobí pri chudnutí, pomáha pri cukrovke.

Zelený jačmeň - je svojím vzhľadom a chuťou radený medzi tzv. zelené potraviny ako sú chlorella a spirulina. Rovnako ako tieto látky sa zelený jačmeň vyznačuje bohatým obsahom minerálov, vitamínov a aminokyselín. Vďaka svojmu zásaditému pH pomáha tiež obnovovať acido-alkalickú rovnováhu v tele. Z vitamínov sú významnejšie zastúpené vitamín A a vitamín B12, ktoré prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému. Vitamín B12 je významný prvok pre normálnu tvorbu červených krviniek. Z minerálov obsahuje zelený jačmeň vo väčšej miere meď, čo je prvok prispievajúci k ochrane buniek pred oxidačným stresom, čiže má antioxidačnej vlastnosti.

Moringa -   je zdrojom mnohých vitamínov, minerálov, proteínov a bielkovín. Zelené listy obsahujú chlorofyl, ktorý okysličuje krv, zlepšuje tak látkovú výmenu a posilňuje celkovú obranyschopnosť tela.. Moringa obsahuje rastlinný hormón zeatín, ktorý tieto prospešné zložky dopravuje v tele presne tam, kam je potrebné. Zeatín môžete tiež poznať ako hormón mladosti. Oddiaľuje starnutie buniek a podporuje pokožku- tá je vďaka nemu pružnejšia a mladistvejšia. Má tiež priaznivý vplyv na vyrovnanie hormonálnej hladiny. Ajurvéda používa moringu pri liečení až 300 ochorení.

Moringa ďalej obsahuje:

  • Mangán prispievajúci k zdravý kĺbom a celému pohybovému aparátu.
  • Chróm, ktorý pomáha odbúravať stres.
  • Bór používaný pri liečbe osteoporózy.
  • 18 esenciálnych aminokyselín dôležitých pre stavbu bielkovín.
  • 46 antioxidantov.
  • Všetky pre telo dôležité vitamíny.

Masticha prebiotic 160kps.

Mastic life Prebiotic Chios masticha 160 kapsúl

Chioská masticha sa odporúča pri:

 - premnožení baktérií a mykóz v tráviacom trakte (pôsobia antisepticky, antibakteriálne a antimykoticky).

 - potrebe podporiť činnosť hrubého čreva.

 - premnožení helikobaktera (Helicobactera pylori).

 - pálení záhy.

 - bolesti žalúdka a zápale žalúdka.

 - pri liečbe žalúdočných vredov a ďalších vredových ochoreniach (napr. vredy na dvanástniku).

 - pri liečbe aterosklerózy.

 - vysokom krvnom tlaku

Inulín  - rozpustná vláknina z čakánky

Inulín + probiotiká

Vemica INULÍN rozpustná vláknina Inulín PROBIO PLUS /150g

Inulín je pre ľudský organizmus nestráviteľný, nevstrebáva sa do krvného obehu a nezapája sa do metabolismu – ale aj tak je pre telo mimoriadne blahodárny. Jeho hlavným pôsobiskom je hrubé črevo, kde slúži ako zdroj živín pre črevné mikroorganizmy. Zaisťuje optimálne životné podmienky pre “priateľské” baktérie, podporuje ich rast a delenie, čím bráni nežiaducemu rozmnožovaniu “nepriateľských” baktérií. Inulín sa vďaka týmto vlastnostiam právom považuje za látku s probiotickými účinkami, vďaka ktorej sa zlepšuje činnosť čriev, a nepriamo sa tak posilňuje imunitný systém. Okrem iného pomáha predchádzať infekčným hnačkám a zvyšuje odolnosť tela proti infekciám. Chráni črevo pred zápalovým a dokonca aj nádorovým ochorením čriev. Dostatočný prísun inulínu upravuje peristaltiku, zaručuje pravidelné vyprázdňovanie, a tak pôsobí aj proti zápche. Inulín je vhodný najmä pre diabetikov, pretože upravuje hladinu cukru v krvi, znižuje vysoký krvný tlak a bez rizika ho možno použiť ako náhradné sladidlo.

Inulín PROBIO Plus je výživový doplnok obsahujúci prírodnú vlákninu s prebiotickým účinkom Inulín a probiotické baktérie Bacillus Coagulans. Napomáha tráveniu a črevnej mikroflóre.
 
INULÍN
Prírodný polysacharid s prebiotickým účinkom, ktorý je získavaný extrakciou z koreňa čakanky. Inulín sa dostáva do tráviaceho traktu v neporušenom stave, kde ovplyvňuje konzistenciu a zloženie čriev. Prechádza nezmenený až do hrubého čreva, kde sa stáva zdrojom „potravy“ pre prospešné črevné baktérie - probiotiká. Rozmnoženie zdravšej mikroflóry zlepšuje činnosť čriev, a teda aj zdravie konzumenta. Efektívne fungujúce črevá zachovávajú a zvyšujú imunitu organizmu.
 
BACILLUS COAGULANS
Probiotické baktérie, ktoré dokážu odolávať nepriaznivým vplyvom prostredia, udržujú svoju životaschopnosť až do okamihu konzumácie. Dokážu prežiť v kyslom žalúdočnom prostredí aby sa následné pomnožili a plnili svoju úlohu v črevách.
 
 
Zloženie: Inulín rozpustná vláknina z čakanky, probiotické baktérie Bacillus Coagulans